Firma Profili

ELYAF UZMANLARI

1987 yılında temelleri atılan ve 3ncü kuşak ile yolunda devam eden; tekstil atıklarını bertaraf etme ve geri dönüşüm sektöründe imaj yaratan, yol gösteren kuruluş olması ile yoluna hızla devam etmektedir.

5,000.00TL ödenmiş sermayesi, 15,000m2 kapalı alanı ve 65 çalışanı ile faliyet gösteren şirketimiz misyon olarak; ilk günden itibaren en yüksek kalite standartlarına sahip olmak, müşteri taahhütlerimizi sürdürmek ve yerel topluluğumuzu desteklemek olmuştur.

En son teknolojiye sahip tesislerimizle sektördeki en büyük elyaf pamuk kapasitesine sahibiz. Kalifiyeli ve uzun süreli çalışanlarımız sayesinde müşterilerimize mükemmel ve tutarlı bir kalite sunabiliyoruz.

Geri Dönüştürülmüş pamuk bizim uzmanlığımızdır. Bu yetenek, sektördeki en yüksek elyaf ve içerik bilgisinden, tarladaki oluşumundan tüketiciler tarafından kullanımına kadardır. Çünkü kimse bizim gibi elyafı tanımıyor. Bunu ispatlamak için 35 yıldan fazla bir deneyime sahibiz.

Günlük 26 ton ve 100’ün üzerinde renk seçeceği ile şirketimiz ayrıca renkli elyaf konusunda sektör lideridir. Depodaki balyalarımız; bizi rakiplerimizden ayıran şey, size kaliteli pamuk elyaf çözümleri sağladığımızdır.

Karabulut Dış Ticaret A.Ş. olarak üretimimizin %85’ını ihraç etmekteyiz.

Düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından fevkalade notu ile derecelendirilen şirketimiz ayrıca kurulduğu günden bu yana 10 milyon ton atığı geri dönüştürerek sosyal sorumluluk alnında önemli bir başarıya imza atmıştır.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ PAMUK ELYAF KULLANIM ALANLARI

  • İplik: Rejenere İplik Üretimi
  • Kağıt: Kağıt Hammaddesi
  • Sağlık: Güzellik ve Temizlik Ürünleri
  • Dolgu: Mobilya ve Keçe Hammaddesi
  • Otomotiv: Araç Yalıtım Hammaddesi

SERTİFİKASYON ve DENETİM

Şirketimiz ‘Applicant’ sıfatı ile (0’dan ham maddesi üreticisi) OEKO-TEX sertifikasına sahiptir.

Ayrıca Control Union tarafından ‘Global Recycled Standard’ ile üretim yaptığımız geri dönüşüm süreci akredite edilmiştir. Fabrikalarımızda fosil kaynaklı enerjiye bağlı üretim yoktur.

Karbondioksit salınımı ‘0’ dır.

İşletmemizdeki eğitimler ve bilinçlendirmeler ile yıllık %3 enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Fabrikamızdan sadece evsel atık çıkmaktadır.